Prečo sa staráme o D&I

V Hilti sú Diverzita & Inklúzia zásadné pre naše podnikanie a to nielen teraz, ale aj v budúcnosti. Sme hrdí na našu firemnú kultúru a na náš Hilti tím. Po celom svete sme v rebríčku najlepších zamestnávateľov práve vďaka našej firemnej kultúre, v ktorej sú všetci členovia tímu oceňovaní a môžu realizovať svoje myšlienky a nápady.

Vzhľadom k tomu, že dnešný, rýchlo sa meniaci svet má znižujúce sa globálne hranice, niektoré z našich najväčších obchodných príležitostí prichádzajú práve aj na trhoch, kde je Hilti menej známe. Vďaka tomu, že výrobky a služby sú stále rozmanitejšie a komplexnejšie, čelíme rastúcej konkurencii. Výsledkom je, že spoločnosť Hilti sa stáva skutočnou medzinárodnou a mnohostranne zameranou obchodnou spoločnosťou.

 

Aby sme uspokojili potreby našich zákazníkov, musíme byť flexibilní a inovatívni. Náš rast musíme rozvíjať prostredníctvom rôznorodých perspektív ako je vzdelanie, pracovné skúsenosti, zručnosti a talenty. Vďaka tomu, že sa sústredíme na Diverzitu & Inklúziu, sa Hilti stáva stále viac ceneným miestom pre prácu.

Vytvorili sme inovatívne pracovné prostredie, kde každý môže využiť svoj potenciál a ďalej sa rozvíjať. To nám pomáha zaujať vysoko kvalifikovaných a talentovaných ľudí po celom svete.

"Musíme zamestnať rôznorodú a rozmanitú 'pracovnú silu'. Inými slovami, to si vyžaduje použitie rôznych myšlienok, zručností a talentov.

Preto je Diverzita & Inklúzia kľúčom k nášmu súčasnému aj budúcemu úspechu v biznise a tento prístup sa bude vyžadovať od vrcholového vedenia. V potenciál a dôležitosť Diverzity & Inklúzie veríme tak intenzívne, že sme ich zakotvili do našej stratégie Champion 2020. "

Marco Meyrat
Člen výkonnej rady

D&I je súčasťou našej korporátnej stratégie

Diverzita & Inklúzia je pevne zakotvená v našej firemnej stratégii Champion 2020. Sme odhodlaní vytvoriť vysoko výkonný, motivovaný globálny tím.

Chceme byť skvelým zamestnávateľom tým, že:

 
  • ponúkame vynikajúce, dlhodobé kariérne príležitosti po celom svete
  • investujeme do osobného a profesionálneho rozvoja členov našich tímov
  • poskytujeme konkurencieschopné odmeny na základe vynikajúceho výkonu

Kľúčom k vysoko výkonnému globálnemu tímu je rozmanitá a inkluzívna pracovná sila s rovnými príležitosťami.

Naši ľudia si cenia D&I

Hilti je multikultúrna spoločnosť, pretože ľudia pochádzajú z celého sveta. Počujem ľudí hovoriť v rôznych jazykoch a to je skvelé, pretože môžeme zdieľať naše zážitky a skúsenosti.

Francesca - Shared Services Advisor - Severná Europa

Lenka Jágerská - Technická inžinierka

 V Hilti som sa od začiatku cítila veľmi dobre. Aj keď som bola trochu neistá, pretože som nemala žiadne skúsenosti v oblasti montážnych systémov a všetko bolo pre mňa nové, všetci boli veľmi milí a ochotní mi s čímkoľvek pomôcť. 

Atmosféra v Hilti na mňa pôsobí priateľsky, aj keď nás neustále pribúda, sme jeden tím a pracujeme na spoločnom cieli. Myslím, že tá spolupráca nie je nútená, ale vychádza z prirodzeného správania sa jednotlivcov, spolupracujeme, pretože si chceme navzájom pomôcť.

Prejavom diverzity je rôznorodosť ľudí v tíme. Každý je niečím odlišný, povahovo alebo schopnosťami. V rámci nášho technického oddelenia by som vedela každého popísať jedným slovom, ktoré ho najviac vystihuje a som presvedčená, že ostatní by vedeli presne o kom hovorím. 

Na spoločnosti Hilti sa mi páči, že si v nej viem predstaviť dlhodobú pracovnú kariéru. Mám možnosť zmeniť pracovnú pozíciu v rámci spoločnosti smerom, ktorý ma baví a to je myslím veľmi dôležité, mať prácu, ktorá nás napĺňa a zároveň kolegov s ktorými dokážeme byť dobrými priateľmi. Ja sa do práce každý deň teším, a myslím, že tak rýchlo ako mi ubehol prvý rok v Hilti, ubehnú aj ďalšie.

Richard Chrappa – Obchodný poradca

"Už pri prvom kontakte s Hilti som sa cítil veľmi príjemne. Prekvapil ma prístup na osobných pohovoroch, ktoré sa niesli vo veľmi príjemnej atmosfére už od začiatku a nemal som tak problém sa uvoľniť a byť sám sebou. Prvý deň v práci bol tiež veľmi príjemný a vďaka ľuďom ktorých som postupne spoznával som zistil, že som na správnom mieste.

Od začiatku veľmi oceňujem prístup kolegov. Vďaka prepracovanému systému školení som sa už po pár týždňoch vo firme cítil istejšie aj v sfére, v ktorej som nikdy predtým nepracoval. Kolegovia boli a stále sú pripravený s čímkoľvek pomôcť a poradiť. Dostal som sa do skvelej partie ľudí, ktorí sú vo svojej práci profesionáli, no zároveň si vieme na firemných akciách fantasticky pokecať. Mám radosť, že sa s kolegov stávajú priatelia.

Každý z nás je jedinečný. Som veľmi rád, že pracujem vo firme, kde si to nielen uvedomujú, ale s tým aj cielene pracujú. Každý z nás ma iné priority, ciele, koníčky, ale aj starosti. Manažment a kolegovia v Hilti k tomu pristupujú veľmi citlivo a ľudsky, čo si nesmierne vážim. Aj preto som hrdý na to, že pracujem pre Hilti.

V prvom rade sa chcem stať odborníkom na to, čo robím. Byť našim zákazníkom partnerom, aby vedeli, že sa na nás môžu spoľahnúť. Keďže som veľmi zameraný na ľudí, v budúcnosti by som sa chcel venovať vzdelávaniu a rozvoju ľudí. Najprv však potrebujem nabrať skúsenosti, aby som ich mohol posúvať ďalším kolegom."

Andreas - Vedúci globálneho výskumu a technológie

"Milujem pracovať s mladými ľuďmi a ukazovať im, ako rásť v priemyselnom prostredí.

Naša kreativita pochádza od našich ľudí, takže sa snažíme zamestnávať ľudí s mimoriadnym profilom. Ľudí, ktorí sú zvedaví, chcú skúmať a prispievať."

 

Čo robíme

Zistite, čo robíme, aby sa Diverzita & Inklúzia stala súčasťou nášho každodenného života.