Tipy na pracovný pohovor

Ak vás pozveme na pracovný pohovor, je to pre nás aj pre vás veľká chvíľa. Je to spôsob, ktorým určíme (určíte), či sa naše osobnosti zhodujú.

Najlepší spôsob, akým vám ukážeme našu osobnosť – ducha Hilti – je ten, že vás zoznámime s niektorými z našich ľudí. Na to by sme si teda chceli vyhradiť určitý čas pred samotným  pohovorom. Pomôže to potvrdiť, že zdieľame spoločné hodnoty a spôsob myslenia a vieme si predstaviť vzájomnú spoluprácu.

Nech už sa uchádzate o akúkoľvek pozíciu kdekoľvek na svete, váš prvý pracovný pohovor bude trvať približne hodinu. Ak dopadne dobre, pozveme vás na druhý pracovný pohovor, po ktorom bude rýchlo nasledovať osobná odozva.

Aby sme vám to uľahčili a pomohli vám pripraviť sa na pracovný pohovor, tu je pár tipov od pracovníkov Hilti, s ktorými by ste sa mohli stretnúť. Dúfame, že tieto tipy vyhodnotíte ako užitočné, či už ste pracovný pohovor absolvovali mnohokrát, alebo je to vaša prvá práca.

Ako ukázať, čo sa vo vás skrýva

Buďte sami sebou. Chceme spoznať vaše skutočné ja, takže sa ho nebojte ukázať. Chceme ľudí, ktorí skutočne zapadnú do našej kultúry a budú v nej prospievať. Nemá význam pokúšať sa byť niekým iným: z dlhodobého hľadiska to nepomôže vám ani nám. Takže sa uvoľnite a buďte sami sebou.

Ukážte nadšenie. Ak ste zapálený pre budovanie lepšej budúcnosti, chceme to vedieť. Nenechajte sa obmedzovať zdvorilosťou alebo protokolom. Hľadáme vašu energiu a nadšenie bez ohľadu na to, či odvetvie poznáte alebo nie.

Buďte zvedavý. Chceme ľudí s túžbou učiť sa, odvahou čeliť výzvam a túžbou zlepšovať veci, vrátane samého seba. Takto z vás dostaneme to najlepšie, čo pomôže našej spoločnosti rásť a vám stúpať po kariérnom rebríčku.

Hovorte otvorene. Nezaškrtávame si okienka, takže sa nebojte, že dáte „nesprávnu“ odpoveď. Nič také neexistuje. Každý má svoje slabé a silné stránky: je to vaša schopnosť poznať svoje slabiny a hovoriť o tom, čo vás odlišuje.

Investujte do toho nejaký čas. Skôr ako sa s nami stretnete si nájdite čas, aby ste si o našej spoločnosti niečo zistili. Okrem toho, že nám ukážete svoju zvedavosť, je to tiež príležitosť ukázať nám svoje zapálenie pre to, čo robíme, a pre akékoľvek atribúty, ktoré súvisia s našimi hodnotami. Predstavte si, že s nami pracujete. Myslíme to doslovne – predstavte si, že pracujete s ľuďmi, ktorí s vami vedú pohovor. Duch Hilti je silný, takže ľudia sediaci pred vami budú dobrým odrazom tímov, s ktorými budete pracovať. Ak si teda dokážete predstaviť seba ako pracujete spolu s ľuďmi, ktorí s vami vedú pracovný pohovor, ste na správnom mieste.

Buďte transparentný. Pracujeme s ľuďmi a osobnosť je pre nás nesmierne dôležitá. Ak sa vaša a naša osobnosť silne zhodujú, veci sa vyvíjajú dobre. Nemyslite si teda, že na otázky musíte odpovedať určitým spôsobom, a neprichádzajte, prosím, s pripraveným scenárom. Chceme aby ste boli čestný, spontánny a realistický.

Ubezpečte sa, že sa cítite pohodlne. Mnoho našich ľudí vám povie, že hneď, ako k nám prišli na pracovný pohovor, cítili sa ako doma. Ak máte rovnaký pocit, vypovedá to veľa o tom, ako u nás v Hilti zapadnete. Čo uvidíte na vašom pohovore je to, čo dostanete, keď sa k nám pripojíte. Myslite teda menej na pozíciu, umiestnenie, plat a viac na to, či tu budete šťastný. Koniec koncov, musíte sa do práce tešiť každý deň, je teda dôležité, aby ste cítili správne pulzovanie.

Pochopte naše hodnoty. Naše hodnoty integrity, odvahy, tímovej práce a záväzku sú pre nás skutočne dôležité – predstavujú podstatu nášho podnikania. Ak sa s nimi stotožňujete, chceme vedieť ako a prečo.

Uvádzajte skutočné príklady. Pokúste sa uviesť skutočné príklady toho, ako pristupujete k veciam a dosahujete ciele. Chceme počuť, čo ste urobili alebo čo by ste urobili v konkrétnej situácii, nie čo by mohla byť správna vec alebo ako vaša spoločnosť funguje alebo nejakú hypotetickú teóriu. Jednoducho chceme vedieť, kto pred nami sedí.

Koniec koncov, o tom celý pracovný pohovor v skutočnosti je. Tešíme sa na stretnutie. Veľa šťastia!