Práca pre absolventov

Skončili ste nedávno vysokú školu? Ste v poslednom ročníku na vysokej škole? Alebo už pracujete, ale chceli by ste niečo podnetnejšie a prínosnejšie?

Možno hľadáte medzinárodné príležitosti. Túžite spolupracovať s vyšším manažmentom? S vysokoodbornými kolegami? Hľadáte nové výzvy každý deň?

Chceme, aby sa nám ozvali dynamickí mladí profesionáli, ktorí majú energiu a schopnosť zapojiť sa do práce nášho výkonného tímu.

Naša pracovná kultúra je jedinečná. Budeme vás podporovať, aby ste spochybňovali zaužívané postupy a nebáli sa predložiť vlastné nápady.

Ak ste sa v tomto popise našli, spoločnosť Hilti by mohla byť tým správnym miestom, kde začať kariéru.

„Nemám zatiaľ skúsenosti z predaja a keď som šiel na pracovný veľtrh, väčšina spoločností sa chcela rozprávať iba s ľuďmi, ktorí už mali tie správne skúsenosti. V Hilti boli úplne otvorení. Viac sa zaujímali o mňa ako osobnosť, ako o odbor, ktorý som študoval.”

Andreas, Projektový manažér, Globálna logistika

Príležitosti v rámci celej spoločnosti

Keď začnete pracovať v Hilti, dostanete sa do tímu ľudí s rôznym vzdelaním, ale podobným spôsobom myslenia. My vás potom vyškolíme tak, aby ste boli pripravení na zaujímavú a rozmanitú kariéru.

Väčšina našich absolventov začína ako account manažéri, pretože je to ten najlepší a najrýchlejší spôsob, ako pochopiť fungovanie nášho podniku. Zároveň je to dobré miesto, aby ste nám (a aj sebe) ukázali, čo dokážete.

Ak budete dosahovať dobré výsledky, dáme vám maximálnu príležitosť rozvíjať svoje zručnosti a rozširovať svoje pôsobenie. Ak ste pripravený na novú výzvu, možno si budete chcieť otestovať svoje znalosti aj v inej oblasti obchodu, možno v iných častiach spoločnosti alebo dokonca inde vo svete.

Vaše ďalšie kroky môžu smerovať do marketingu, finančníctva, logistiky či výskumu. Možno budete vhodným kandidátom na vyšší manažment, alebo skôr niečo technické. Nech je vaša cesta akákoľvek, už od začiatku dostanete veľkú dávku zodpovednosti, spolu so školením a podporou, aké potrebujete na formovanie svojej kariéry.

Nejde len o obyčajné obchodné zastupovanie

Account manažment v spoločnosti Hilti predstavuje predaj spojený s poradenstvom v tom najprofesionálnejšom zmysle slova. Zameriava sa na upevňovanie nových kontaktov s potenciálnymi klientmi a na budovanie vzťahov s tými existujúcimi. Väčšina z nich už bude poznať naše produkty, veriť im a chcieť ich.

Je to podnetná, praktická práca, pri ktorej sa dostanete k skutočne zaujímavým projektom. Niektoré zákazky sa týkajú renomovaných mrakodrapov, štadiónov či železníc a iné prinášajú každodennú prácu pri zlepšovaní života bežných ľudí. Mnohé naše produkty sú napríklad navrhnuté špecificky na záchranu života a ochranu budov v prípade požiaru alebo povodne.

 

Ak si nie ste istý, či je prostredie predaja pre vás to pravé, nemusíte sa obávať. V spoločnosti Hilti nepraktizujeme tradičný predaj formou neohlásených návštev (cold calling). Ako sa často stáva, možno prekvapíte aj sami seba. Mnoho ľudí nastúpi na svoje prvé absolventské miesto s tým, že sa chce z account manažmentu posunúť ďalej, ale nakoniec sa rozhodnú ostať, pretože je to veľmi príjemná a uspokojujúca oblasť obchodu.

Niektorí z našich najlepších account manažérov si nikdy nepredstavovali, že budú pracovať v stavebníctve. Niektorí vyštudovali technické odbory, či obchodný manažment, ale iní majú diplom z histórie alebo francúzštiny. V každom prípade, ich energia, odvaha, bystrý úsudok a súťaživosť im priniesla úspech v tejto sfére. Máme tu skvelý mix ľudí, medzi ktorými je úspech zásluhou tímovej práce a schopností, bez ohľadu na ich zázemie.

Budeme vás školiť, stimulovať, aj vás odmeníme

V spoločnosti Hilti školíme a rozvíjame svojich ľudí tak, ako v žiadnej inej spoločnosti, o ktorej vieme. To je odmena, ktorú si vychutnáte za svoju neochvejnú tvrdú prácu a mimoriadne výkony.

Každý člen tímu má nárok na školenie jeden na jedného a pokiaľ potrebujete pomoc alebo radu, dvere sú vždy otvorené. Tak isto máme veľmi dôkladný proces hodnotenia pracovníkov. Všetci zamestnanci sú každoročne hodnotení v rámci procesu porovnávania pracovnej výkonnosti. Takýmto spôsobom hľadáme príležitosti na rozvoj našich ľudí prostredníctvom rôznych druhov zodpovednosti, kultúry a podnetov na trhu. Znamená to, že môžeme rozšíriť vaše zručnosti, uspokojiť vaše ambície a otvoriť dvere vašej kariére.

Možno to bude znieť prehnane, ale niektorí z našich najlepších pracovníkov prešli z account manažmentu do ľudských zdrojov, alebo z finančného oddelenia v Hong Kongu na marketingové vo Francúzsku.

S dostatočnou mierou zanietenia, tímovej práce a dobrých výsledkov môžete v Hilti veľmi rýchlo docieliť vedúce pozície. Faktom je, že mnohí z našich account manažérov dosiahnu svoju prvú manažérsku pozíciu ešte vo veku 25 až 30 rokov a 80% našich manažérskych pozícií obsadzujú interní kandidáti. Ak potrebujete dôkaz, ako si ceníme našich ľudí, tieto údaje by vám mali stačiť.

Urobíme všetko pre to, aby sme si rozumeli

Keď sa uchádzate o prácu v Hilti, okamžite vycítite, aká je u nás atmosféra.

Ak vás pozveme na pohovor, uhradíme vám cestovné náklady a  rýchlo od nás obdržíte úprimnú spätnú väzbu.

V rámci výberového procesu pre oblasť account manažmentu vás zoberieme na „exkurziu“, aby ste videli, ako vyzerá náš bežný pracovný deň, a poskytneme vám dostatok času, aby ste sa stretli s naším tímom a porozprávali sa s jeho členmi. Takto rýchlo odhadnete našich ľudí aj ich mieru oddanosti zákazníkom.

Ak máte záujem o iné pracovné miesta, jednoducho navštívte našu stránku venovanú kariére [link] a vyhľadajte si miesta pre absolventov. Môžete sa hlásiť aj na viac pracovných miest naraz. Prípadne, ak ste zatiaľ nenašli nič vhodné, môžete nám poslať potenciálnu prihlášku [link] a my zvážime, či by sme vám mohli niečo ponúknuť.

Záväzok voči spoločnosti a angažovanosť

Spoločenská zodpovednosť je pre nás prirodzená. Podľa nášho ideálu budovania lepšej budúcnosti je dôležité trvalo a udržateľne prispievať k zlepšovaniu lokálnych životných a pracovných podmienok. Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je pomáhať ľuďom, aby sa naučili pomôcť si sami.

Budeme vás povzbudzovať, aby ste sa prakticky zapájali do aktivít firemnej spoločenskej zodpovednosti vo vašom okolí. Takisto privítame vaše vlastné nápady na nové dobrovoľnícke projekty.